سوالات متداول

#بررسی سوالات متداول کاربران

1- مشتریان تهرانی از چه طریق میتوانند از سایت اینتکس وان خرید نمایند ؟

اینتکس وان با ارسال سریع و پرداخت وجه در محل خرید را برای مشتریان گرامی آسان نموده است. سفارش ها در شهر تهران مطابق با زمانی که مشتریان هنگام ثبت سفارش انتخاب می کنند ارسال و تحویل داده خواهد شد. هزینه ارسال به عهده خود مشتری می باشد . در شهر کرج هزینه ارسال محصول به عهده مشتری می باشد. همه روزه از شنبه تا پنج شنبه ارسال انجام خواهد پذیرفت . چنانچه مشتریان محترم تهرانی قصد خرید به صورت اینترنتی و پرداخت آنلاین را دارند می توانند در سایت شاپ اینتکس ثبت نام کرده و پس از تکمیل اطلاعات محصول مورد نظر را به سبد خرید اضافه نموده و مرحله پرداخت را انجام دهند و اگر می خواهید بدون ثبت نام خرید نمایید مبلغ محصول مورد نظر را به شماره حساب موجود در سایت واریز نموده و سپس با شماره تلفن ۰۹۱۲۸۳۸۳۸۵۰ هماهنگی لازم را برای ثبت و ارسال به عمل آورید .

2- روش خرید در شهرستان ها به چه صورت می باشد؟

مشتریان محترم در شهرستان ها می توانند همه روزه از شنبه تا پنج شنبه سفارشات خود را در سایت اینتکس وان ثبت نمایند پس از تکمیل ثبت نام و واریز مبلغ ، محصول مورد نظر برای مشتریان گرامی ارسال خواهد شد. مدت زمانی که کالا به دست خریدار خواهد رسید ۴۸ ساعت پس از ارسال می باشد . ارسال محصولات بادی طبق نیاز و درخواست مشتری از ۳ طریق پست پیشتاز ، اتوبوسرانی و باربری انجام می پذیرد . هموطنان عزیز می توانند به صورت مستقیم نیز مبلغ محصول مورد نظر را به یکی از شماره حساب های ذکر شده در سایت واریز نموده و با شماره تماس ۰۹۱۲۸۳۸۳۸۵۰ هماهنگی لازم را برای ارسال انجام دهند .

3- گارانتی محصولات اینتکس به چه صورت می باشد ؟

کلیه محصولات بادی اینتکس پس از خرید به مدت ۴۸ ساعت شامل مهلت تست و تعمیر می باشد. پایه های استخر های پیش ساخته به مدت ۱ سال شامل گارانتی تعمیر و ۵ سال خدمات پس از فروش می باشد. تمامی پمپ های برقی متصل و مجزا به کلیه محصولات بادی دارای ۱ سال گارانتی تعویض می باشند. چادر های مسافرتی با برندهای مختلف هر کدام شامل گارانتی شرکت سازنده می باشد. موتور های برقی اینتکس دارای ۳ ماه گارانتی تعویض قطعات می باشند. موتورهای بنزینی نیز شامل ۳ ماه گارانتی تعویض قطعات می باشند. مبل شنی یا هپی چر به مدت ۱ سال، پوسته بدنه مبل از گارانتی برخوردار می باشد .

4-چه مواردی در محصولات بادی شامل گارانتی نمی شود؟

  • تعمیر محصولات بادی و غیر بادی توسط مشتری در ۴۸ ساعت ذکر شده پس از خرید.
  • آسیب دیدگی بدنه استخر پیش ساخته و یا کج شدن پایه های استخر به علت نصب اشتباه توسط خریدار.
  • باز شدن پل های داخلی و پاره شدن نخ های ابریشمی داخل تخت بادی و تشک بادی به علت فشار بیش از حد و باد کردن غیر استاندارد.
  • شکسته شدن پمپ های برقی متصل و مجزا به محصولات بادی در اثر ضربه و نوسانات برقی.
  • سوختن ناشی از گرمای بخاری، سیگار و … و یا ضربه خوردن با اشیا نوک تیز.
  • تعمیر با انواع چسب های متفرقه

هنوز سوال دارید ؟ با ما در ارتباط باشید

بالا

X